KURUMSAL


KULLANIM SÖZLEŞMESİ

 

Genel Şartlar

Gezilerimiz günübirlik veya 1 gece otel konaklamalıdır. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında ve yalnızca 1 çocuk için kullanılır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımızda otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Bazı turlarda otelin durumuna göre 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha üstü olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Turevel’in sorumluluğu yoktur.Turlarımız, Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre yapılır. Büyük araç garantisi verilmez.Turlarımızda; Cam kenarı veya koridor, ön veya arka koltuk garantisi verilmez. Koltuk numaraları kesin kayıt sırasına göre verilir.Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde Turevel   tur çıkış saatinden 4 saat kala önceden haber vermek kaydı iptal edebilir. 


Ek Hizmet Bedelleri ve Kapsamı


 Ek hizmetler paket fiyatına dahil değildir. Ek hizmetler her bölge ve tur kapsamına göre değişiklik gösterir. Bazı turlarda Programda var olan  ekstra olarak belirtilmiş balon turu,türk gecesi,teleferik,tekne vb ücretleri, özel müzelere giriş ücretleri Ek Hizmet kapsamında olup, tur ücretine dahil değildir. Kültür ve Turizm bakanlığına bağlı müzelerde ise müze kart geçerli olup, müze kart bedeli tur ücretine dahil değildir. Bakanlığa bağlı müzelere ücretsiz giriş hakkına sahip olan misafirlerimiz  (müze kart sahipleri, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü, sarı basın kartı sahipleri vb ) müze kart almak zorunda değildir.

 

 

İptal ve Güvence Paketi ;

Satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 10 gün öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal veya değişiklik yapabilmenize ve tur ücretinin kesintisiz olarak iadesine olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre tarafınıza iade yapılır. Fakat tur  hareket saatine en az 10 gün kala iptal edilen rezervasyonlarda katılımcı hakkını başkasına devredemez, ödediği kaparo kesinlikle iade edilmez.


 

Seyahat Sigortası ve Kapsamı ;

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, Tedavi masraflarını karşılamaz.Özel sağlık sigortası misafire ait ozel harcamadır.Gezi Süresince Kullanılan Araçlar;


Turlarımızda Kullanılan Arac Tipleri Kişi Sayılarına göre sınıflandırılır.  Sayıya Göre Araç Çıkar. Hiç Bir Turda Büyük Otobüs Garantisi Verilmez

 

Tura Kayıt Koşulları;

 Katılımcılar kimlikte yazılı şekilde tam Adı-Soyadı  İle Zorunlu seyahat sigortası ve tur dosyası için TC kimlik numaralarıyla birlikte  GSM numaraları, tarafımıza ileterek kayıt yaptırmak zorundadır.

 

Kaparo; 


Yurtiçi turlar: Rezervasyon sırasında tur bedelinin %50  i depozito alınır. 3 gün kalana tüm ödemeler tahsil edilir.
Özel hazırlanan turlar: Rezervasyon sırasında tur bedelinin %50 i depozito alınır. 10 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.

 

 

1) İptal ve Devir ;

1.1  Turevel 3. Parti firmalar dolayısıyla veya yeterli katılım sağlanamaması halinde tuketiciye de bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 1 gün oncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Zorunluğu kalınırsa aynı sure icinde, tur kapsamındaki otel, ulaşım aracları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gosterilen yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir.
 
1.2 Tuketici promosyon turlarda turun başlangıc tarihi ne olursa olsun , mucbir sebepler dahi olsa iptal / değişiklik hakkı olmadığını bilmektedir.
 
1.3 Paket tur kapsamındaki tum ucuşlarda 30 gun ve daha sonraki iptallerde hiçbir mazeret gecerli olmayıp, ucak ucreti iadesi soz konusu değildir.
 
1.4 Turevel tuketicinin başlangıcını kacırdığı geziye iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda tuketici adına yapılmış tum rezervasyonları gezinin başlangıcından 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tuketiciye herhangi bir odeme yapılamaz.
 
1.5 Tuketici, paket tura devam etmesinin mümkun olmaması durumunda, hareketten en az 3 gun once Turevel’e niyetini bildirerek rezervasyonunu, paket tur acısından gecerli tum koşulları yerine getiren bir üçüncü kişiye devredebilir. 
 
1.6 Turevel uzerinden alınan tum hizmetlerin her aşamasında Turevel ile bağlantıya gecilmek zorundadır. Aksi takdirde muşterinin aracı firmadan yapacağı değişiklik, iptal, yeni rezervasyon ve farklı bir hizmet alması durumlarında Turevel sorumluluk kabul etmez.
 
1.7 Konaklama ve tur kayıt başlangıcından sonra gelen erken cıkış talebi, ilgili otelin/turun onayı ile doğrultusunda değerlendirilir. Otelden erken ayrılma halinde ucret iadesinin yapılıp yapılamayacağı otelin/işbirliği yapılan aracı kuruluşun insiyatifinde olduğundan Turevel bu konuda bir talep veya bir itiraz yoneltilemez. Otelden erken ayrılma halinde muşteri Turevel tarafından otele odenen tum ucreti hicbir itiraz ileri sürmeden odemeyi peşinen kabul eder.
 
1.8 Satın alınan paket tur hizmetinde ucak bileti var ise yapılan iptal talebinde havayolunun ilgili ucuş icin uyguladığı kural ve cezalar gecerli olacaktır.
 
1.9  "Munferit organizasyonlarımızda secilen tur ve bolgeye gore belirli donemlerinde havayolu ve otellerin iptal koşulları uygulanacak olup,iptal olamama durumu soz konusudur."

 


2) Turlarımız Kimler İçin Uygun Değil ?


Turlarımız Yoğun Geçiyor Olması Sebebiyle 55 Yaş ve Üzeri Kişiler ile Bebekli Aileler İçin Çok Yorucu Olabilir. Ayrıca Müzik ve Eğlenceli Ortamdan Rahatsız Olacak Kişiler İçin Tura Katılmak Uygun Olmayabilir. Her Turda Belli Aralıklarla Müzik ve Eğlence Vardır.Tura Katılan Herkes Bu Sözleşme Metnini Okumuş Olarak Tura Katıldığından Dolayı Sözleşme Yükümlülüklerini Otomatik Olarak Kabul Etmiş Sayılır.